21.08.2006 14:07   Новината е видяна 3359 пъти
Айтозлията Николай Колев със злато от Балканския шампионат в Турция
Трасето Хезарфен край Истанбул бе домакин на втория кръг от Балканския шампионат по мотокрос, в който участваха 22-ма български пилоти.
Двама от фаворитите в престижното състезание са от Айтос.
Успехите на двамата състезатели по мотокрос – Ники Колев и Ники Йовчев, вече са станали достояние на спортната общественост и на любителите на високите скорости.
На Балканското в Турция блестящо се представи Николай Колев с мотоциклет Ямаха.
Той спечели надпреварата в клас 80сс, с максималния актив точки от трите манша - 75.
Николай Йовчев се класира на второ място в този клас, а третото място бе за румънеца Джордж Кабал.
Нашите тийнейджъри имат огромен принос за златното отличие на България в отборното класиране.