В новините

20.10.2008 08:44   Новината е видяна 3872 пъти
Младите огнеборци от Исперих спечелиха за втори пореден път купата “Юлиян Манзаров”

В турнира участваха 140 деца на възраст от 12 до 16 годиниа В изключителна конкуренция учениците от ОУ “Васил Априлов” – Исперих за втора поредна година спечелиха купата “Юлиан Манзаров” с общ резултат от 1044,4 точки. Те демонстрираха сили, знание и хладнокръвие при преодоляване на препятствията. Само на седем точки след победителя останаха учениците от СОУ “Отец Паисий” – Враца, които впечатлиха с висок спортен дух и добра физическа подготовка. След драматичен обрат и при липсата на късмет бронзовите медали заслужиха децата от СОУ “Гео Милев” – Варна, които са републикански шампиони за 2008 година. Младите спасители от морската ни столица се “заканиха” да търсят реванш за третото си място в следващото издание на турнира. За проявен отборен дух децата от ОУ “Йордан Йовков” – Плевен получиха Купа за спортменство, която им бе връчена от областния управител на Ловеч г-жа Сурай Вериева. Всички ученици получиха грамоти и предметни награди, осигурени от Българска федерация за пожароприложен спорт. Петото издание на турнира за преходната купа “Юлиян Манзаров” се проведе в присъствието на зам. директора на ГД “ПБС” – МВР комисар Асен Игнатов, г-н Пламен Петков – зам. кмет на община Ловеч, г-н Райко Райков – началник РИО на МОН и инж. Иван Чолаков – директор ДГЗ – Ловеч.