В новините
 
02.12.2010 14:36   Новината е видяна 7857 пъти
Истински отличници. Успех

Страхотни хлапета са били наградени в Общината. Децата са си истински отличници и в тях със сигурност има нещо различно. Непринуденото им поведение и леката досада от суматохата личи.

Забележете този втори ред, който е толкова далеч от суматохата наоколо, че доведе искрена радост в офиса ни и повдигна настроението. :))

Децата са отличници, защото наистина се отличават - кой с талант, кой с постижения, повечето вече толкова далеч и толкова напред ...

На тържествена церемония днес /2 декември/, 93 изявени и талантливи бургаски ученици от 29 училища в общината бяха отличени за постигнати високи резултати и завоювани престижни награди в международни олимпиади и национални конкурси.
В събитието, което се състоя в зала „Изток” на Бургаски свободен университет, участваха кметът Димитър Николов, зам.-министърът на образованието Милена Дамянова, зам.-кметът Йорданка Ананиева, председателят на Общински съвет – Бургас Снежина Маджарова, зам.-областният управител Златина Дукова и директорът на Регионалния инспекторат по образование Виолета Илиева.
Най-умните и талантливи деца на Бургас бяха наградени за успехите си във всички области на науката, изкуствата и физическото възпитание - български език и литература, чуждоезиково обучение, математика, природни науки, информатика, изкуства, спорт и принос в издигане авторитета на училището и града.
Грамота и книгата на Божидар Димитров „Бургас” получиха отличените ученици, а за особени заслуги в областта на математиката на Александър Макелов от ПМГ „Акад. Н. Обрешков” бе връчен и малък плакет на Община Бургас.
Кметът на Бургас Димитър Николов и зам.-министърът на образованието Милена Дамянова наградиха лично бургаските таланти.
„С това ние изразяваме любов и признателност към тези деца, които са завоювали отличия, свързани с науката, спорта и изкуството.”, заяви кметът Николов и допълни „Бургас тази година получи отличието най-добър град за живеене, а това се постига, когато в града работят, учат и творят талантливи хора. Вие ни давате повод за самочувствие и гордост”.
Заместник-министърът на образованието Милена Дамянова поздрави бургаските деца и посочи, че най-важна е инвестицията в младите хора.
Наградените ученици бяха поздравени по време на тържеството от своите връстници и приятели от НУМСИ „Панчо Владигеров” с кратка музикална програма. Церемонията се организира за трета поредна година в навечерието на празника на Бургас – Никулден.

* Ето и имената на наградените ученици:

Информатика 
1.Георги Георгиев-ПГЕЕ”К.Фотинов”

Информационни технологии
1.Йоанна Денчева –ОУ”А.Страшимиров”

Танцово изкуство
1.Златара Чакърова – СОУ”Св.св.Кирил и Методий”
2.Евелина Тодорова – СОУ”Й.Йовков”

Моден дизайн
1.Теодора Димитрова- СОУ”Й.Йовков”

Музика –
1.Даниела СтояноваОУ”В.Априлов”
2.Силвия Минкова-Гимназия с преподаване на англ.език”Гео Милев”
3.Божена Николова –НУМСИ”Проф.П.Владигеров”
4.Георги Милтиядов – НУМСИ”Проф.П.Владигеров”
5.Жеко Жеков-НУМСИ”Проф.П.Владигеров”
6.Мартин Йорданов-НУМСИ”Проф.П.Владигеров”
7.Гергана Василева –СОУ”Д.Чинтулов”
8.Велислав Стоянов – СОУ”Д.Чинтулов”
9.Хава Кямил – СОУ”Д.Чинтулов”
10.Павел Иванов – ГЧЕ”В.Левски”
11.Деница Кинева-Начално базово училище”М.Лъкатник”
12.Веселина Богданова – Начално базово училище”М.Лъкатник”
13.Тони Стоянова-ОУ”Г.Бенковски”
14. Теодора Николаева Андреева- СОУ” Д.Дебелянов”

Изкуства
1.Никола Проданов-ОУ”Св.Кн.Борис І”
Изобразително изкуство
1.Петър Стоянов – ОУ”П.Яворов”
2.Маргарита Русева – ОУ”В.Априлов”
3. Мирела Гугушева – ОУ”Бр.Миладинови”
4.Нора-Мари Дженанян- ОУ”Бр.Миладинови”
5.Силвия Ганчева-ОДК
6.Владислав Вълканов-ОДК
7.Ина Везенкова-ОУ”Св.Кн.Борис І”

Природни науки и екология
1.Коста Шатров – Гимназия с преподаване на немски език”Гьоте”
2.Мартин Куванджиев-ПГМЕЕ
3.Кристина Димова-ПГСАГ”К.Фичето”
4.Цветелина Александрова –ОДК

Чуждоезиково обучение
1. Ясен Георгиев– ГРЕ”Г.Раковски”
2.Габриела Желева– ГРЕ”Г.Раковски”
3.Пламена Цинова – ГРЕ”Г.Раковски”
4.Марияна Вълчева – ГРЕ”Г.Раковски”
5. Юлия Манолова – ОУ”Бр.Миладинови”
6.Европа Ралева-СОУ”Св.св.Кирил и Методий”
7.Мая Проданова – Гимназия с преподаване на немски език”Гьоте”
8.Деница Иванова – Гимназия с преподаване на немски език”Гьоте”
9.Драгомила Воденичарова-ГЧЕ”В.Левски”

Киноизкуство
1.Веселин Чолаков – ПМГ”Акад.Н.Обрешков”

Театрално изкуство
1.Георги Димов – ГРЕ “Раковски”

Мултимедийна презентация
1.Иво Водев – ПГМЕЕ

Български език и литература
1.Преслава Костадинова – ОУ”П.Яворов”
2.Анамария Коева – ПМГ”Акад.Н.Обрешков”
3.Маргарита Недялкова- Гимназия с преподаване на англ.език”Гео Милев”
4.Ирена Димова – Гимназия с преподаване на англ.език”Гео Милев”
5.Кристиян Тодоров – ПГСАГ”К.Фичето”
6.Руска Стоянова – ПГСАГ”К.Фичето”
7.Никол Андонова – ОУ”А.Страшимиров”
8.Мартин Мирчев-ОУ”А.Страшимиров”
9.Зорница Костова – ОУ”А.Страшимиров”
10.Магдалена Иванова-ОУ”Г.Бенковски”
11.Мартин Георгиев –ОУ”Св.Кн.Борис І”

Международни и национални кулинарни  конкурси и състезания
1.Николай Желев – ПГ по туризъм “Проф.д-р Ас.Златаров”
2. Елизабет Славова – ПГ по туризъм “Проф.д-р Ас.Златаров”

В областта на  спорта
1.Николина Атанасова- ПГ по туризъм “Проф.д-р Ас.Златаров”
2.Тодор Христов – ПГ по туризъм “Проф.д-р Ас.Златаров”
3.Димитър Вълев – ученик в ПГСИ”П.Пенев”, обучава се интегрирано и получава специализирана педагогическа подкрепа от педагози към Ресурсен център – Бургас
4.Анета Захариева -  ученичка в ПГТ”Проф.д-р Ас.Златаров” , обучава се интегрирано и получава специализирана педагогическа подкрепа от педагози към Ресурсен център – Бургас
5.Стефани Щерева –ОУ”В.Априлов”
6.Калина Жейнова – ОУ”В.Априлов”
7.Хаден Салиев – Частна профилирана гимназия с изучаване на англ.език”Британика”
8.Георги Костадинов – ОУ”Бр.Миладинови”
9.Айшегюл Али Шен – СОУ”Св.св.Кирил и Методий”
10.Александър Топалов – СОУ”Й.Йовков”
11.Михаела Антонова-ОУ”Св.Кл.Охридски”
12.Хаджер Редван – ОУ”Св.Кл.Охридски”
13.Христиана Въжарова – ОУ”Св.Кл.Охридски”
14.Денислав Суслеков – Спортно училище”Ю.Гагарин”
15.Мирослав Милков – Спортно училище”Ю.Гагарин”
16. Антоан Андонов – Спортно училище”Ю.Гагарин”
17.Памела Маврова-ГЧЕ”В.Левски”
18.Полина Иванова- Начално базово училище”М.Лъкатник”
19.Ралица Нанева-ОУ”Г.Бенковски””
20.Нейко Плачков-ОУ”П.Яворов”
21.Иванина Стойнова-СОУ”К.Петканов”
22.Красимир Господинов-СОУ”К.Петканов”

Математика 
1.Костадин Гаров – Съюз на математиците в България – секция Бургас
2.Йордан Стоянов – Съюз на математиците в България – секция Бургас
3.Андрей Цочев – Съюз на математиците в България – секция Бургас
4.Веселина Велкова – Съюз на математиците в България – секция Бургас
5. Константин Гаров – Съюз на математиците в България – секция Бургас
6.Еожен Овагемян – Съюз на математиците в България – секция Бургас
7.Галина Кирчева – Съюз на математиците в България – секция Бургас
8.Деница Райкова-Съюз на математиците в България – секция Бургас
9.Росен Рачев-Съюз на математиците в България – секция Бургас
10.Давид Койчев –Съюз на математиците в България – секция Бургас
11.Александър Макелов – ПМГ”Акад.Н.Обрешков”
12.Тодор Марков- ПМГ”Акад.Н.Обрешков”
13.Цветелина Йовчева-ОУ”Е.Пелин”

За активно участие в училищен  проект
1.Яница Маврова-ОУ”П.Р.Славейков”
2.Стоян Стойков – ОУ”П.Р.Славейков”

 





Ключови думи: отличници, бургас, награда,

 

Вашите коментари
0
добави коментар
Прякор:
Коментар:
 
Въведете кода от картинката:
 
Коментари
 


Акценти от Bourgas-news.com
 

Последните грозни снимки
Фургоните - Републиканска отново - така е вече няколко месеца.
Март.2009        публичен дом - слухове се нося, че в това изостанало метално нещо малолетни упражняват определени професии
Фото галерия



Архив по дати
От:
До:
 

Последните обяви
 


© 2009 WWW Development News Network. All Rights Reserved
Мебели Бургас | namerih.com добави сайт | Уеб дизайн Бургас | Advertise with us | Terms of service | Контакти |