29.03.2010 04:56   Новината е видяна 4670 пъти
Черноморец-Поморие зарадва с разгромна победа и хубава игра

„Черноморец-Поморие” зарадва с първа пролетна победа, постигната с разгромен резултат и хубава игра. На своя стадион младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев прегазиха „Свиленград” с 4:1 в първия мач от 21-я кръг на източна „Б” група.

Домакините  упражниха тотален натиск от самото начало и ликуваха още в 16-та минута. Любомир Божинов беше повален  за дузпа, но вратарят Николай Младенов спаси удара на Цветан Филипов от бялата точка. Съобразителният Галин Димов обаче притича и откри с добавка. После на два пъти много активният в този мач Емануил Манев улучи напречната и дясната греда. В 35-та минута Божинов удвои след рикошет. 2 минути след почивката „Свиленград” намали чрез Анастас Попов и играта се изравни, но към края гостите отпаднаха физически. В 81-та минута Благовест Младенов си вкара автогол, а 3 минути преди края резервата Георги Чакъров оформи крайния резултат 4:1.

Съставът  на „Черноморец-Поморие”: Георгиев, Велков, Костадинов, Цв. Филипов /72-Митев/, Манев /87-Стайков/, Г. Димов /63-Чакъров/, Пехливанов, Орачев, Стоянов, Пл. Димов, Божинов.

На 31-март /Сряда/ от 16:00 „Черноморец-Поморие” приема „Миньор” /Пк/ в четвърт финал  за купата на  България.

Ключови думи: Черноморец Поморие, футбол, бургас,