В новините

30.08.2010 08:38   Новината е видяна 4625 пъти
Черноморец-Бургас развали домакинска серия от 30 мача без загуба на Черно море
Това стана в петия кръг на „А” група. С мъдра тактика „акулите” се наложиха над варненци с 1:0 на техния стадион „Тича”. Преди този мач последната загуба на „Черно море” пред собствена публика беше именно срещу бургазлии преди 2 години със същия резултат.

Голът в днешния мач беше „сготвен” по португалска рецепта. В 27-та минута Андре подаде към Педриня, който порази мрежата с остър шут по земя. Гостите можеха да поведат още в 8-та минута, но ударът с глава на Фернандес срещна левия страничен стълб. След почивката бургазлии съхраниха резултата без да позволят на съперника да стигне до чисти голови ситуации. В последната минута все пак бяха близо до изравняване, но безупречния в този мач Борел спаси от близо.

Стотина фенове от Бургас подкрепяха активно своите любимци през целия мач. Дебют със синия екип направи Пламен Крумов, който влезе като резерва през второто полувреме.

Ключови думи: futbol. burgas, футбол, бургас,