18.12.2006 12:53   Новината е видяна 3860 пъти
Челси обърна Евертън като гост за 3:2
Шампионът на Англия Челси постигна вчера 13-ата си победа за сезона във Висшата лига, след като надделя с 3:2 при гостуването си на Евертън, информира официалният сайт на клуба (www.chelseafc.com). На “Гудисън парк” лондончани губеха след първото полувреме с 0:1. Попадението за “карамелите” отбеляза Артета в 38-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение от страна на Халид Буларуз. През втората част играчите на Жозе Моуриньо стигнаха до обрат. Най-напред в 48-ата минута Михаел Балак изпълни точно пряк свободен удар и изравни. Малко по-късно Йобо отново изведе Евертън напред, разписвайки се с глава във вратата на Иларио. Шампионите обаче не се примириха и с две много красиви попадения спечелиха трите точки. В 80-ата минута английският национал Франк Лампард стреля силно отдясно на Хауърд и не му остави никакви шансове. В 87-ата минута дойде времето и на Дидие Дрогба. С гръб към вратата на “карамелите” котдивоарецът си спря на гърдите една топка, обърна се и с удар от 35 метра прехвърли стража на домакините за 3:2. След този успех отборът на Жозе Моуриньо вече е само на две точки зад водача Манчестър Юнайтед, но “червените дяволи” са с мач по-малко.